Wymiana polsko-niemiecka 2015/2016

W dniach 18- 25 września 2015 roku w naszej szkole gościła grupa młodzieży ze Stuttgartu. W ramach wymiany uczniowie realizowali projekt sportowy. Motywem przewodnim spotkania był sport, uczniowie samodzielnie przygotowali widowisko "Eine internationale Sportgala" i zaprezentowali dyscypliny sportowe: piłkę nożną, gimnastykę artystyczną, piłkę siatkową. Widzowie mogli również podziwiać występy grupy cheerleaderek z pomponami.

Poza pracą nad projektem uczniowie niemieccy mieli możliwość poznania naszego miasta, uczestniczyli również w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia.

wymiana2015 16 03   wymiana2015 16 04

Młodzież z naszej szkoły wyjechała z rewizytą do Stuttgartu w terminie 16-23 października 2015 roku. Wraz ze swoimi partnerami uczniowie pracowali dalej nad projektem. Ostatniego dnia pobytu przedstawiono galę sportową.

wymiana2015 16 01   wymiana2015 16 02

Publicznością zgromadzoną w auli szkoły byli rodzice partnerów, koledzy, koleżanki , nauczyciele i dyrekcja zaprzyjaźnionej szkoły niemieckiej.

Podczas pobytu w Niemczech nasi uczniowie zwiedzili Stuttgart i jego okolice, m. in. Burg Hohenzollern.

Opiekunami wymiany ze strony polskiej była dyrekcja oraz nauczycielki języka niemieckiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji naszej wymiany, we wrześniu i październiku 2016 roku. Językiem komunikacji obok j. niemieckiego jest również j. angielski.

Zapisy od 01 kwietnia 2016 roku u nauczycieli języka niemieckiego w s. 214, 216.

Zapraszamy!