Spotkanie z żołnierzami AK

14 listopada w Łódzkim Domu Kultury młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w spotkaniu z żołnierzami Armii Krajowej: p. Bożeną Paszkiewicz, p. Stanisławem Szewczukiem, p. Zbysławem Raczkiewiczem. Uczniowie mieli okazję usłyszeć wspomnienia z czasów II wojny światowej oraz z okresu prześladowań przez władzę ludową w okresie stalinowskim.

Spotkanie miało bardzo familiarną atmosferę, a gimnazjaliści zadawali pytania dotyczące sposobów walki z okupantem niemieckim, życia codziennego w okresie wojny oraz zaraz po niej. Nasi Bohaterowie wspominali również najlepsze i najgorsze momenty swojego życia. Młodzież była mile zaskoczona witalnością i pozytywnym podejściem żołnierzy AK do życia mimo traumatycznych doświadczeń.

spotkanie z AK 01   spotkanie z AK 02

Organizatorem spotkania był p. Tomasz Szamburski, który jest Prezesem Środowiska Polska Północno-Wschodnia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy III b: Anita Krasińska, Zuzanna Wielgus, Adrian Kolasa, Miłosz Machowski oraz uczniowie klasy II d: Zuzanna Sawicka, Paulina Potasiak, Alicja Kucharska, Wiktoria Hasan, Wiktoria Michałkiewicz, Gabriela Rajt, Zuzanna Dzieniak, Zuzanna Kiersikowska, Mateusz Zieliński, a także opiekun grupy p. Małgorzata Goździecka.