Drzwi otwarte 2016

Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć kandydatów do naszego gimnazjum. W godzinach od 15.00 do 20.00 odwiedziło nas prawie 300 osób. Byli to nie tylko szóstoklasiści, ale także ich rodzice, a nawet młodsze rodzeństwo. Podczas tzw. drzwi otwartych można było zapoznać się z nowymi zasadami rekrutacji, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, a przede wszystkim uczniami, którzy oprowadzali po naszej szkole.

Nasi Goście mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum, obejrzeć propozycje dodatkowych zajęć i kół zainteresowań, współpracę nauczycieli z gimnazjalistami m.in. podczas doświadczeń fizycznych i chemicznych, warsztatów językowych z hiszpańskiego, angielskiego i niemieckiego oraz koła teatralnego, prezentacji projektów edukacyjnych z matematyki, języka polskiego, geografii, jak również gier edukacyjnych z historii.

W pracowni biologicznej (a właściwie pracowni edukacji ekologicznej "Młodzi Eko-badacze", dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi) można było dokonać pomiaru ciśnienia oraz współczynnika BMI, a także zapoznać się z piramidą zdrowego odżywiania oraz rolą witamin i przeprowadzić obserwację mikroskopową samodzielnie wykonanych preparatów (np. komórki skórki cebuli, skórki fiołka, strzępki pleśniaka, komórki drożdży). W sali plastycznej można było własnoręcznie wykonać bijące serca. W salach sportowych odbywały się zajęcia piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa stołowego oraz zumby.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i czekamy na nowych gimnazjalistów!

Obejrzyjcie galerie zdjęć: Galeria 78