Bal Gimnazjalny 2016

23 stycznia 2016 roku o godzinie 15:00 nasze gimnazjum stało się miejscem pirackich przygód. To wszystko za sprawą Pani Anny Balewicz i Pani Kingi Włodarczyk oraz uczniów klas IIIc, IIId - pomysłodawców i aktorów spektaklu, który rozpoczął Bal Nastoletnich Piratów. Przedstawienie rozbawiło publiczność wielowątkową, ciekawą akcją rozgrywającą się zarówno w porcie, barze, jak i na bezludnej wyspie. Budząca podziw gra młodych adeptów sztuki scenicznej oraz niezwykła scenografia, która pozwalała bez trudu przenosić się w miejsca zdarzeń sprawiły, że zgromadzeni widzowie żywo reagowali na to, co działo się podczas spektaklu.

Po programie głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Bonisławska, która wyraziła uznanie dla autorów i wykonawców przedstawienia oraz życzyła udanej, bezpiecznej zabawy aż do godziny 21:00.
Pani Dyrektor Ewa Wachowicz podziękowała wychowawcom klas trzecich, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w organizację sobotniej uroczystości.

Po części artystycznej uczniowie ostatnich klas gimnazjum tańczyli poloneza, którego w pierwszej parze prowadziła Pani Dyrektor Aleksandra Bonisławska.

Kolejnym punktem balu był polonez pokazowy tańczony przez 16 par do muzyki z "Czasu Honoru". Ukłąd, na który składały się kolejne litery słowa "POLSKA", zapierał dech w piersiach, więc nie dziwi fakt, że przygotowująca tę część balu Pani Aneta Nowakowska zbierała szczere słowa uznania. Podziękowania należą się również pomagającym jej Paniom: Agnieszce Kuczmerze, Wioletcie Kuleszy i Lucynie Wasik.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa w auli. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał Pan Edward Brustman, który uprzyjemniał dynamiczną piosenką każdą chwilę, a moment wytchnienia uczniowie mogli miło spędzić w barwnie udekorowanej sali (to efekt pracy Pani Ilony Krotoszyńśkiej, Pana Sebastiana Kularskiego i uczniów klasy IIIe), w której ustawione były stoły z napojami i przekąskami.

Sprawny przebieg i miła atmosfera przechodzącego do szkolnej historii 14. balu gimnazjalnego to także swoiste podziękowanie dla tych Pań Wychowawczyń, które miały nadzór nad takimi ważnymi elementami sobotniej uroczystości jak zaproszenia, kwiaty czy przygotowanie stołu dla nauczycieli i zaproszonych gości - oto one: Joanna Mleczko-Wrzosek, Mariola Wójcińska i Aleksandra Pokorska.

Obejrzyjcie zdjęcia w Galerii 71Galerii 72 i Galerii 75