Wymiana polsko-niemiecka 2013

Od roku 2003 są organizowane wymiany szkolne pomiędzy Jorg Ratgebschule ze Stuttgartu a ZSO nr 1, podczas których zrealizowano 16 projektów: plastycznych, muzycznych, teatralnych i językowych.
W tym roku również odbyła się taka wymiana.

13 września przyjechała do Łodzi niemiecka młodzież ze Stuttgartu i mieliśmy przyjemność gościć ich przez tydzień.
Miesiąc później uczniowie naszej szkoły wyjechali do Stuttgartu, gdzie zamieszkali ze swoimi niemieckimi partnerami w ich domach.

W godzinach lekcyjnych pracowaliśmy nad projektem teatralnym pt.: "Rudiger & Renia", po zakończeniu zajęć mieliśmy czas wolny na poznanie miasta, zwiedziliśmy min.: Pałac Ludwigsburg, Muzeum Porsche, Wilhelma, Königstraße i wiele innych...

W środę wyjechaliśmy na cały dzień do Strasburga, miasto w północno-wschodniej Francji, położone przy granicy niemieckiej na Renie. Mieliśmy okazję zwiedzić takie zabytki jak: Katedra Najświętszej Marii Panny, Petite France, będąc na rejsie na statku zoabczyliśmy siedzibę Rady Europy i Parlamentu Europejskiego.

Dzięki wymianie poznaliśmy nowych przyjaciół, podszkoliliśmy sobię języki obce, zwiedziliśmy wspaniałe miejsca i poczuliśmy, że mamy drugą rodzinę i drugi dom w Niemczech. Nikt z polskiej grupy nie był zawiedziony, że zdecydował się pojechać. Zachęcamy wszystkich do udziału w wymianie w przyszłym roku, gdyż jest to wspaniałe przeżycie, które się na zawsze zapamięta...

Autorki tekstu: Julia Stankiewicz III E oraz Magdalena Halsagard III G

Obejrzyjcie fotografie z wymiany: Galeria 24