Medale sztafet pływackich !

Razem pływanie

W poniedziałek 9.11.2015r na pływalni Szkoły Podstawowej nr 19 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych w sztafetach pływackich. Już w środę następnego tygodnia Gimnazjum nr 34 reprezentowało miasto Łódź w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych rozgrywanych na pływalni w Skierniewicach.
Z obu imprez uczniowie naszej szkoły wrócili z medalami.

W Mistrzostwach Łodzi wzięły udział dwie sztafety reprezentujące Gimnazjum nr 34 w kategorii dziewcząt i chłopców.
Pierwsze płynęły panie, które wynikiem 2 min. 37sek. zagwarantowały sobie SREBRNY medal i drugie miejsce w Łodzi. Dziewczęta przegrały tylko z Gimnazjum nr 44, a za ich plecami pozostało jeszcze 13 sztafet.
Panowie podbudowani dobrym występem dziewcząt popłynęli w czasie     2 min. 12 sek. co również dało drugie miejsce i SREBRNY medal. W kategorii chłopców udział wzięło 12 sztafet i podobnie jak u dziewcząt przegraliśmy jedynie z Gimnazjum nr 44.

Dobre występy w Mistrzostwach Łodzi zagwarantowały obu sztafetom udział w zawodach Wojewódzkich rozgrywanych w Skierniewicach. Podobnie jak tydzień wcześniej uczniowie Gimnazjum nr 34 przywieźli dwa medale. Tym razem dziewczęta były trzecie i na ich szyjach zawieszono BRĄZOWE medale, za to panowie wrócili do Łodzi z drugim miejscem i SREBRNYMI medalami.

Sztafeta dziewcząt wystąpiła w składzie:
Natalia Piękoś, Aleksandra Szulc, Katarzyna Foluśniak, Ada Kruzerowska, Olga Bugdol, Maja Galant, Zuzanna Bednarek, Sandra Mardofel, Zuzanna Fortuńska, Oliwia Laszczyk, Agnieszka Gorzkiewicz, Matylda Mikołajczyk, Julia Dawidowicz.

Sztafeta chłopców wystąpiła w składzie:
Mateusz Śmigielski, Wojciech Grelewski, Mateusz Pakuła, Kacper Syska, Maciej Knyszyński, Wiktor Purtak, Alan Kłosiński, Wojciech Malinowski, Axel Sylwestrzak, Dawid Herberg, Jakub Kwiasowski, Dominik Wysocki.

Opiekunowie grup:
Bartosz Olejarczyk i Rafał Żebiałowicz.

Wszystkim uczestnikom i trenerom serdecznie gratulujemy udanych zawodów.

Dziewczyny pływanieChłopaki pływanie

Opracował - Cichy M.