W naszej szkole zrozumiesz, że nauka to DAR, a nie obowiązek
inspirowane myślą Einsteina

Publiczne Gimnazjum nr 34 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajduje się w łódzkiej dzielnicy Widzew – Wschód, w sercu osiedla im. Bolesława Chrobrego. Doświadczeni i przyjaźni nauczyciele, pedagog, psycholog, pielęgniarka oraz pracownicy administracji i obsługi wraz z uczniami i rodzicami tworzą zgraną społeczność szkolną.

Nasze Gimnazjum od początku swojego istnienia osiąga bardzo wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, jest Szkołą sukcesu, od stycznia 2005 r. należy do Klubu Przodujących Szkół działającego przy Krajowym Stowarzyszeniu Pomocy Szkole oraz współpracuje z wieloma instytucjami działającymi w naszym Mieście oraz poza nim. Od kilkunastu lat organizujemy wymianę młodzieży z Jörg Ratgeb Schule w Stuttgarcie, a od 2015 r. rozpoczęliśmy wymianę młodzieży z angielską szkołą DOVER CHRIST CHURCH ACADEMY.

Nasi uczniowie dbają o własny rozwój, osiągają sukcesy w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych oraz mimo, iż nasze Gimnazjum nie jest z założenia szkołą sportową, to nasi sportowcy należą do najlepszych w kraju.

Osiągnięcie tak wysokiego poziomu umożliwia nie tylko wykwalifikowana kadra, ale także doskonała baza techno – dydaktyczna oraz lokalowa. Szkoła posiada m.in.: przestronne, jasne, dobrze wyposażone pracownie lekcyjne, bibliotekę i centrum multimedialne, 2 sale komputerowe, salę audiowizualną, 2 sale świetlicowe, basen, saunę, jacuzzi, dwie duże sale gimnastyczne, kilka małych sal do ćwiczeń, siłownię, salę do judo, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą, boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz stołówkę z własną kuchnią i dwa bufety.

W naszej szkole funkcjonują klasy ogólne, dwujęzyczne z językiem hiszpańskim, sportowe (pływanie dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, siatkówka chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców), a od roku szkolnego 2015/2016 mamy nową propozycję, a mianowicie klasy dla uczniów zainteresowanych własnym rozwojem w kierunku nauk matematyczno – przyrodniczych oraz języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły uczą się dwóch języków obcych spośród: j. angielskiego, j. niemieckiego, j. hiszpańskiego, j. francuskiego, j. rosyjskiego.

Wychodząc naprzeciw różnorodnym zainteresowaniom uczniów w szkole działa kilkadziesiąt kół zainteresowań. Chlubą naszej szkoły jest chór Kantylena oraz teatr CDN…. Oferowane są także nieodpłatne zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którym zdarzają się problemy z nauką.

W naszym Gimnazjum pielęgnujemy tradycje Państwa, Miasta i Szkoły, a realizacja pomysłów istniejącego w gimnazjum Samorządu Uczniowskiego napędza życie towarzyskie, które tętni od początku istnienia placówki.