BIP

Kolejne ZŁOTO koszykarek!!!

woj kosz

Po pasjonującym turnieju łódzkim rozegranym w naszej szkole w dniach 13-14.04.2016 r., gdzie koszykarki Gimnazjum 34 cieszyły się ze złotych medali, przyszedł czas na konfrontację najlepszych teamów województwa łódzkiego.

Do mistrzowskiego turnieju rozegranego 26.04.2016 r. przystąpiło 5 gimnazjów podzielonych na dwie grupy. W grupie A znalazły się Gimnazjum z Ujazdu - gospodarz turnieju, gimnazjum nr 2 z Łowicza i Gimnazjum nr 34 z Łodzi, a w grupie B - Gimnazjum nr 3 z Pabianic i Gimnazjum nr 4 z Łasku - Kolumna.

Od samego początku wiadomo było, że turniej w Ujeździe będzie bardzo trudny. Już losowanie spowodowało, że trenerki z respektem i obawami podchodziły do przeciwnych zespołów obawiając się czy ich zawodniczki kondycyjnie podołają trudom turnieju.

Pierwsze spotkanie z Łowiczem nie przysporzyło większych kłopotów i nasze koszykarki wygrały 55:16. Po 10 minutach odpoczynku dziewczęta musiały zmierzyć się z dużo cięższym przeciwnikiem, Gimnazjum z Ujazdu. Gospodynie przez większość spotkania prowadziły różnicą kilku punktów, ale zmobilizowane i zdeterminowane w obronie nasze zawodniczki doprowadziły do remisu, by w końcówce wygrać 44:36.

Po godzinnej przerwie przyszedł czas na najważniejszy mecz o złoto. W finale Gimnazjum 34 spotkało się ze zwycięzcą grupy B - Gimnazjum nr 4 z Łasku - Kolumny (trzeba zaznaczyć, że rywalki rozegrały tylko jedno spotkanie i zdecydowanie dłużej odpoczywały przed finałem). Mecz rozpoczął się po naszej myśli, ale z każdą minutą brakowało sił. Kiedy na 3 minuty przed końcem przegrywałyśmy 3 pkt, nasze koszykarki pokazały sportowe charaktery. Zaciętą obroną doprowadziły do remisu, by na 12 sekund przed końcem po pięknej obronie pressingiem całego zespołu, przechwycić piłkę i wykreować akcję zakończoną celnym rzutem w wykonaniu Marii Wybraniec.

Dziewczęta z Gimnazjum 34 z Łodzi wywalczyły złote medale w Mistrzostwach Województwa. W dniach 16-19 czerwca, będą reprezentowały województwo łódzkie na Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Koszykówce Dziewcząt w Kołobrzegu.

Skład zwycięskiej drużyny to przede wszystkim zawodniczki klubu Widzewa Łódź, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu lat. Od tego roku szkolnego dziewczęta są objęte programem szkoleniowym GOSSM pod patronatem PZKosz: Rzeźnik Wiktoria, Stępień Wiktoria, Leszczyńska Martyna, Solak Jessica, Wybraniec Maria, Królikowska Aleksandra, Grobelna Paulina, Walewska Justyna, Łukiańska Nikola, Wielgus Zuzanna, Niedośpiał Aleksandra, Kopeć Angelika, Krasińska Anita.

Trenerzy: Anna Chodera i Agnieszka Kuczmera.

Opracowała - Chodera Anna