Wolontariat Kana

Od 2007 roku mamy okazję angażować się w "specyficzny" wolontariat w KANIE.

Dlaczego specyficzny? Od piątku do niedzieli w godzinach popołudniowych (16:00-20:00) uczestniczymy w dyżurach w KANIE, która działa przy kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie Wschodzie przy ul. Gogola 12 . Każdy wybiera czas, który chce "podarować" innym.

Kana- jako budynek- to miejsce, w którym można zagrać w bilard czy ping ponga, spotkać się z przyjaciółmi, zorganizować zabawę czy jakąś uroczystość. Dbamy o to miejsce chcąc żeby stało się nam i wszystkim przychodzącym jak najbliższe.

W KANIE rodzą się różne pomysły, które realizujemy również poza samym budynkiem- KANA to my!!! Włączamy się w WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, tworzymy świece ewangelizacyjne, angażujemy się w różne inicjatywy, jak np. Festyn św. Stanisława. W 2007 r. udało się nam zorganizować zabawę andrzejkową i KONCERT KOLĘD. To dopiero początek... Dołącz do nas!

Spotykamy się w szkole w każdy CZWARTEK - PO 5 LEKCJI W SALI 262. Naszym opiekunem jest s. Augustyna Kiewro (nauczyciel religii).

KONTAKT: W SZKOLE, pod numerem tel. (42) 6733089 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (koniecznie z dopiskiem- do s. Augustyny).

Zobacz w galerii jak przeżyliśmy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy - w czerwcu i pobyt w ośrodku dominikańskim w Jamnie - w sierpniu.