Grupa teatralna "Cdn."

Grupa teatralna "Cdn." działa w naszym gimnazjum od września 2005 r. Jego opiekunem jest p. Natalia Błaszczyk (nauczyciel j. polskiego).

Zapraszamy na stronę WWW naszej grupy teatralnej, na której znajdziecie więcej informacji o naszej działalności!
Strona WWW

Naszym debiutem scenicznym było przedstawienie walentynkowe pt. "All you need is love", którego scenariusz wraz z naszym opiekunem ułożyliśmy sami. Były to parodie różnych książkowych i filmowych scen, m.in. z "Krzyżaków", "Romea i Julii", wątków mitologicznych oraz tuwimowskich wierszy.

Spektakl został pozytywnie odebrany przez publiczność szkolną. Z tym też przedstawieniem wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Dom Kultury 502. Był to III Przeglad Teatrów Profilaktycznych. Pokonując około 20 innych zespołów, zapewniliśmy sobie I miejsce w kategorii gimnazja.

Nagrodą za naszą pracę okazało się DVD dla szkoły. Ponadto 3 osoby z naszej grupy zostały wyróżnione: Angelika Wodniak, Agnieszka Laskowska i Agnieszka Czarnojan. Dla nich sponsorzy również ufundowali nagrody - zaproszenia na seans filmowy.

W przedstawieniu wystąpili:

• Monika Jończyk - Danusia
    • Agnieszka Czarnojan - księżna i kretynka
    • Artur Ancerowicz - Zbyszko i narrator
    • Angelika Wodniak - Afrodyta
    • Rafał Majchrowski - idiota i posłaniec Afrodyty
    • Agnieszka Laskowska - czapla i narrator
    • Adam Ojrzyński - żuraw
    • Paulina Kotynia - Julia
    • Damian Pacholczyk - Romeo i Maćko
    • Alicja Januszkiewicz - narrator
  • Barbara Hladicova - narrator

Oraz:

• Martin Rosik
  • Robert Włodarczyk
  • Damian Wawrzyniak
  • Adrian Dyja

Zobaczcie zwycięzców konkursu w galerii fotografii: [Galeria 50] oraz [dyplom].