Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli   
Aktualności
Oferta szkoły
Galerie zdjęć
Wywiady
Dziennik "Librus"
Rozkład dzwonków
O szkole
Historia
Patron
Hymn
Logo szkoły
Osiągnięcia
Dyrektor szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pedagog
Biblioteka
Rada Szkoły
Samorząd Uczn.
Absolwenci
Gazetka szkolna(!)
Koła zainteresowań
Chór szkolny
Wolontariat
Wolontariat Kana
Koło teatralne C.D.N.
Grafika komputerowa
Fotografia
Poezja
Publikacje
Strony WWW
Dokumentacja
Aktualności
10 kwietnia 2013
Brązowy medal naszych siatkarzy
Męska reprezentacja Gimnazjum nr34 w piłce siatkowej chłopców zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych

Zespół wystąpił w składzie:

Dominiak Aleksander - kapitan zespołu, Kopka Maciej, Gałężewski Rafał, Korzeniak Jakub, Niedzielski Emil, Zajdel Dominik, Bekier Bartłomiej, Dobrowolski Szymon, Brzeziński Jakub, Kozakiewicz Mateusz, Loba Szymon, Walczak Kacper.

Tytuł projektu: Przedstawienie teatralno - muzyczne - bajka: "Kot w butach"

[Zdjęcie 1]

29 marca 2013
Wymiana polsko-niemiecka 2013/2014
Chęć wzięcia udziału w wymianie należy zgłaszać do nauczycieli języka niemieckiego w liceum lub gimnazjum do końca kwietnia 2013r.

Terminy wymiany:
13.09-21.09.2013 - Łódź
18.10-25.10. 2013 - Stuttgart

Tytuł projektu: Przedstawienie teatralno - muzyczne - bajka: "Kot w butach"

[Czytaj więcej]

22 marca 2013
I miejsce Natalii Witkowskiej w konkursie fotograficznym
W Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie” nasza uczennica Natalia Witkowska z klasy Ic zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. W recenzji pracy Natalii czytamy: „za fotografię stanowiącą przykład twórczo zrealizowanej pracy dokumentalnej, przemyślanej od momentu wyboru kadru do ostatecznej obróbki komputerowej. Autorka zastosowała dynamiczną ukośną kompozycję, wykorzystała winietowanie, przetworzyła obraz na skalę szarości, tworząc w ten sposób artystyczny i indywidualny, a jednocześnie dosłowny i krytyczny zapis wycinka rzeczywistości”. Zdjęcia oceniał pan Tomasz Sobieraj - łódzki fotograf, poeta i krytyk literacki. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 w Łodzi. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów!
W galerii nagrodzone zdjęcie, dyplom oraz informacja z „Dziennika Łódzkiego”.

[Dyplom] [Gazeta strona 1] [Gazeta strona 2] [Fotografia 1] [Fotografia 2]

Opracowała: Małgorzata Goździecka

21 marca 2013
Dzień talentów
Już drugi raz, w pierwszy dzień wiosny, drugoklasiści zaprezentowali swoje projekty edukacyjne obecnym pierwszoklasistom. Prezentacje były przygotowywane przez ostatnich kilka miesięcy w ramach następujących przedmiotów: język angielski, wiedza o społeczeństwie, chemia, fizyka, biologia..

Zdjęcia z imprezy: [Galeria148]

15 marca 2013
Dzień otwarty
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w to piątkowe popołudnie. Miło nam, że naszą szkołę zechciało osobiście poznać prawie 200 osób, w tym ponad 100 przyszłych gimnazjalistów. Zapraszamy od września!

Zdjęcia z imprezy: [Galeria147]

5-7 marca 2013
Sukces siatkarzy
Na terenie naszego gimnazjum odbyły się rozgrywki eliminacyjne w ramach Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

Nasza szkoła w kategorii chłopców odniosła sukces zajmując I miejsce w rozgrywkach. W drodze do półfinałów pokonała następujące szkoły:

Gim. 34 - Gim. 29 2-0

Gim. 34 - Gim. 44 2-0

Gim. 34 - Gim. 10 2-0

Warto zaznaczyć, że sukces jest zasługą uczniów klas sportowych objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem PZPS.

Chłopcy wystąpili w następującym składzie:

Dominiak Aleksander, Kopka Maciej, Gałężewski Rafał, Korzeniak Jakub, Niedzielski Emil, Zajdel Dominik, Dobrowolski Szymon, Loba Szymon, Walczak Kacper, Brzeziński Jakub, Kozakiewicz Mateusz.


W kategorii dziewcząt nasza szkoła do samego końca walczyła o awans do półfinałów Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych. W ostatecznym rozrachunku zabrakło bardzo niewiele do uzyskania korzystnego rezultatu. Wyniki dziewcząt:

Gim. 34 - Gim. 21 1-2

Gim. 34 - Gim. 16 0-2

Gim. 34 - Gim. 13 2-1

Gim. 34 - Gim. 3 2-0

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:

Kosowska Paulina, Kudelska Małgorzata, Adamkiewicz Magdalena, Sobczak Martyna, Kowalik Aleksandra, Górzyńska Julia, Płeska Karolina, Łuczyn Marlena, Klepczyńska Karolina, Czyż Angelika, Prusicka Marlena, Kolańska Dominika.

12 marca 2013
Dzień Otwarty w Gimnazjum
Gimnazjum nr 34 serdecznie zaprasza wszystkich szóstoklasistów do zwiedzenia szkoły w ramach Dnia Otwartego, który odbędzie się 15 marca 2013 r. (piątek) w godz. 14.00-17.00.

Podczas tego dnia będzie można zwiedzić gimnazjum, obejrzeć pracownie, porozmawiać z nauczycielami i uczniami i uzyskać wszelkie niezbędne informacje o placówce.

6-8 lutego 2013
Dyskoteka karnawałowa, walentynki, ostatki, czyli Samorząd Uczniowski łączy przyjemne z pożytecznym...
Przez tydzień Samorząd zachęcał do wspólnej zabawy wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Około 60 osób bawiło się na 4-godzinnej dyskotece, dzięki czemu udało się nam zebrać 180 zł, które przekażemy na rzecz Fundacji "Zdążyć z pomocą" (leczenie Boryska Tylkowskiego)

Kolejne pieniądze na ten cel (ok. 100zł) zebraliśmy sprzedając kartki i serca walentynkowe. Przez 4 dni przy pokoju nauczycielskim funkcjonowała skrzynka walentynkowa, do której młodzież z chęcią wrzucała sympatyczne liściki zarówno dla swoich rówieśników jak i nauczycieli. W piątek specjalni posłańcy rozdawali pocztę szczęśliwym adresatom. A dlaczego tak wcześnie ją roznosili? Bo 14 lutego przypadł w tym roku w ferie zimowe.

Piątek był również w naszej szkole dniem ostatkowym. Ponad 100 osób ubrało się inaczej niż zwykle, a absolutnym mistrzem okazała się klasa Ic, w której wszyscy uczniowie byli przebrani. Konkurs na najlepsze przebranie wygrał Karol Wawrzyńczak z IIIe, który na te kilka godzin stał się zgrabną kobietą. II miejsce zajął Dawid Sołtysiak z IIIe za strój kardynała, zaś III para małżeńska z Ic Marta Antczak i Julia Tomasik. Wyróżnienia otrzymali: Emil Olczyk z If, Ola Zawadzka z Ic i Bartek Majchrowski z Ie. Gratulujemy i dziękujemy za zabawę.

Ze swojej strony Samorząd Uczniowski podziękował wszystkim przebranym, grając "Bajkę o dziewczynce, która wypalała trzy paczki dziennie, przez co Kopciuszkiem ją zwano" ( z repertuaru Kabaretu POTEM). Kopciuszka zagrał Olek Kowalski z IIIa, wredne siostry Natalia Kędzierska z IIIg oraz Olek Dominiak z IIIa, macochę Rafał Gałężewski z IIIa, wróżkę Paulina Michalska z IIIg, zaś księcia Pan Dyrektor Maciej Mamiński (nagrodzony gromkimi brawami). Narratorem był Kostek Michna (Przewodniczący SU), kostiumami i scenografią zajęła się p. Viola Kulesza, zaś całość ogarnęła p. Małgorzata Goździecka. Oj, działo się...

Zdjęcia z imprezy: [Galeria146]

Opracował: Paweł Rogowski IID

1 lutego 2013
Bal gimnazjalny 2013
Sobotnie popołudnie i wieczór jednego z ostatnich dni karnawału to tradycyjnie już zabawa dla kolejnego rocznika trzecioklasistów naszego gimnazjum. Intensywne, kilkumiesięczne przygotowania znowu zaowocowały super zabawą, której wielu z naszych przyszłych absolwentów długo nie zapomni.

Tradycyjnie obejrzeliśmy przedstawienie, tym razem o zaginionym dzwonku, który schował nasz... Pan Dyrektor, aby zatrzymać uczniów jak najdłużej w murach naszej szkoły. Podejrzani byli wychowawcy klas trzecich, a zagadkę kryminalną próbował rozwiązać sam Sherlock Holmes (w tej roli Kuba Rychter). Scenariusz spektaklu napisała p. Natalia Błaszczyk, zaś reżyserią zajęły się p. Beata Kawczyńska i p. Sylwia Czerwińska-Pokorska. Wszystkim wymienionym Paniom i oczywiście aktorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przesympatyczne przedstawienie.

Kolejnym punktem programu był polonez, oczywiście najpierw ogólny, zaś później robiący wielkie wrażenie pokazowy. Nasze wspaniałe trio: p. Grażyna Stolarska, p. Lucyna Wasik i p. Aneta Nowakowska znowu zaskoczyły nas przygotowaniem pięknego układu choreograficznego, który został również doceniony 30 stycznia przez jury III edycji konkursu "Poloneza czas zacząć" (I miejsce). Gratulujemy Paniom, a przede wszystkim wspaniałej Młodzieży!

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do godziny 21.00.

Drodzy Trzecioklasiści, bawiliście się wspaniale, co pilnie obserwowała i całość krótko wyżej opisała...

Małgorzata Goździecka - opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

Zdjęcia z imprezy: [Dziennik Łódzki]

28 stycznia 2013
Siatkarski Ośrodek Szkolny w naszej szkole!
Informujemy, że w naszym gimnazjum działa Siatkarski Ośrodek Szkolny (SOS) pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu. Gwarantuje to szkolenie młodych siatkarzy na najwyższym poziomie!

Więcej informacji

Opracował: Paweł Rogowski IID

12-13 stycznia 2013
XXI Finał WOŚP - turnieje tenisowe
W dniach 12 - 13 stycznia 2013r. nasz samorząd zaangażował się w organizację imprezy "Tenis stołowy i przyjaciele na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym JEDYNKA Łódź i Łódzką Ligą Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów z p. Waldemarem Ciesiołkiewiczem na czele. W naszej szkole odbyły się turnieje dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych, licytacje oraz recital akordeonowy Dominiki Górlickiej. Ponad 40 naszych gimnazjalistów wraz z Opiekunami SU pomagało w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej akcji, dzięki której zebrano 3583 zł. Dziękujemy bardzo za przybycie na turnieje tenisa oraz hojne wsparcie XXI Finału WOŚP.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria145]

Autorka tekstu: Patrycja Płoszaj IIIF

Opracował: Paweł Rogowski IID

11 stycznia 2013
XXI Finał WOŚP
25 wolonatiuszy naszej szkoły w ramach sztabu Gimnazjum nr 44 będzie zbierało pieniądze w XXI finale WOŚP. Oprócz tego w naszej szkole zostaną zorganizowane turnieje tenisa stołowego wraz z licytacjami we wspołpracy z MKS Jedynka i Łódzką Ligą Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów. Nasz samorząd serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą sobotę i niedzielę. Turnieje odbędą się na obiektach sportowych(wejście od strony boiska od godziny 10:00).

Więcej informacji

Opracował: Paweł Rogowski IID

3 stycznia 2013
Najlepsi w unihokeju
Reprezentacja Gimnazjum nr 34 zajęła pierwsze miejsce w finale Gimnazjady, czyli w finale mistrzostw Łodzi w unihokeju chłopców. Nasza drużyna wygrała 3:2 z Gimnazjum 21, 3:2 z Gimnazjum 22 i 4:0 z Gimnazjum 37.
Następnie nasi zawodnicy reprezentowali powiat łódzki w mistrzostwach województwa łódzkiego, zajmując trzecie miejsce, przegrywając tylko z

mistrzami województwa Gimnazjum Lubienice.

Barw reprezentacji Gimnazjum nr 34 bronili: Mateusz Foryś (bramkarz), Patryk Szadkowski, Michał Fladrowski, Mateusz Słodkowski, Mikołaj Rodziewicz, Maciej Karpiński, Kacper Kuźnik, Jan Dyśko, Szymon Kaniewski, Sebastian Stański, Bartłomiej Madej, Mateusz Kowalski.

Opracowała Agnieszka Kuczmera

Opracował: Paweł Rogowski IID

2 stycznia 2013
Sukcesy naszych tenisistów stołowych
Nasi uczniowie uczestniczyli w mistrzostwach Łodzi szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta grające w składzie: Wiktoria Przywara, Klaudia Budkiewicz, Angelika Kusiak. Na drugim miejscu uplasowali się chłopcy, którzy grali w składzie: Adam Malarek, Filip Koper, Marcin Kuźmiński. Trenerami naszych zawodników są: Ewa Napióra i Tadeusz Szydłowski.

Opracowała Agnieszka Kuczmera

Opracował: Paweł Rogowski IID

12. grudnia 2012
Sparing siatkarzy ze Skrą Bełchatów
W środę 12-go grudnia w naszej szkole odbyły się sparingi siatkarskie chłopców. Na to wydarzenie przyjechała do nas młoda reprezentacja Skry Bełchatów, która rywalizowała ze szkolnymi klasami siatkarskimi (3A oraz 2A). Chłopcy dzielnie walczyli o każdą piłkę. Klasa druga wygrała z gośćmi 2-1, jednak najwięcej wrażeń i emocji przyniósł nam mecz klasy trzeciej ze Skrą, wygrywając z rywalami 2-0. Swoimi zdolnościami szczególnie zaskoczyli nas Aleksander Dominiak oraz Rafał Gałężewski z klasy 3A, którzy razem świetnie współpracowali, co doprawadziło ich drużynę do zwycięstwa.

Jesteśmy dumni z naszych rówieśników i życzymy im jak najwięcej sukcesów!

Zdjęcia z imprezy: [Galeria144]

Autorka tekstu: Paulina Michalska z klasy III G

Opracował: Paweł Rogowski IID

8 grudnia 2012
Wykład w Urzędzie Miasta Łodzi
8 grudnia odbyło się sympozjum w Urzędzie Miasta Łodzi pt.: "Panorama oporu. Wolna myśl, wolne słowo 1976-1989" w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Spotkanie to zorganizowało Narodowe Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Łodzi.
Wykłady prowadzili:
- prof. Andrzej Friszke, który wprowadził do tematyki sympozjum
- p. Teresa Bogucka, która mówiła o działalności Komitetu Kultury Niezależnej
- p. Kazimierz Kaczor, który mówił o postawie aktorów i teatru alternatywnego
Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć wystawę "bibuły"(prasa w okresie stanu wojennego), obsługę powielacza z lat 80-tych, wystawę poświęconą księdzu Stanisławowi Miecznikowskiemu.
Z naszego gimnazjum udział w wykładach udział wzięli: Damian Karpiński(IIIg), Patryk Łuczak(IIId), Marcelina Krakowiak(IIIf), Kamil Pusz(IIIf), Patrycja Płoszaj(IIIf), Michał Król(IIIF), Filip Wujek(IIIf), Iza Kaczmarek(IIIf), Bartłomiej Bekier(IIIa), Julia Stankiewicz (IIe), Kostek Michna (IIe), Michał Andrzejczak (IIe).

Opracował: Damian Karpiński IIIG

Zdjęcia z imprezy: [Galeria140]

7 grudnia 2012
Wykład na temat propagandy i cenzury w okresach stalinizmu i stanu wojennego
7 grudnia odbyło się spotkanie z p. Grzegorzem Nawrotem, pracownikiem Biura Edukacji Publicznej IPN (Instytut Pamięci Narodowej) Oddziału w Łodzi na temat propagandy i cenzury w okresie stalinowskim oraz w stanie wojennym.

Opracował: Damian Karpiński IIIG

5 grudnia 2012
Dziewczęta szybsze od chłopców
Reprezentacja Gimnazjum nr 34 brała udział w Zabawie Rekreacyjno- Sportowej z rowerem, która odbyła się na torze Społem przy ul. Północnej w Łodzi. Organizatorzy: MSZS w Łodzi - Paweł Bojanowski, Klub Sportowy Społem.

Nasza reprezentacja, którą prowadziła Aneta Nowakowska zajęła 9 miejsce. Kapitalnie pojechały nasze dziewczęta, zajęły w swojej grupie drugie miejsce. W wyścigu chłopców wystartował tylko jeden nasz zawodnik, stąd odległe miejsce szkoły. Naszą szkołę reprezentowali dziewczęta: Natalia Nowaczyńska, Marta Krzemińska, Marlena Prusicka oraz Paweł Ślusarczyk z klasy IIID

Opracowała: Agnieszka Kuczmera

Opracował: Paweł Rogowski IID

03. grudnia 2012
Giełda Pomysłów
W poniedziałek (03.12) odbyła się Giełda Pomysłów, na której grupy projektowe z naszego gimnazjum oraz z gimnazjum nr 35 w Łodzi, zaprezentowały nam swoje projekty. Uczniowie oglądający stoiska, mogły zagłosować na tą grupę, która ich najbardziej zainteresowała. W giełdzie udział brały po dwie grupy biologiczne, chemiczne, matematyczne i z wiedzy o społeczeństwie. Naszych kolegów z Gimnazjum 35 reprezentowały grupy z biologii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki i chemii.

Grupa, która wygrała ze strony naszego Gimnazjum to grupa biologiczna, której tematem było Łódzkie Zoo, a z Gimnazjum 35, grupa z wiedzy o społeczeństwie zajmująca się problemami współczesnych nastolatków.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria139b]

Autorzy tekstu: Jakub Rychter oraz Natalia Kędzierska

Opracował: Paweł Rogowski IID

23. listopad 2012
Projekty unijne
23. Listopada bieżącego roku obyła się prezentacja projektów unijnych z matematyki i wiedzy o społeczeństwie, które przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką p. Aleksandry Pokorskiej oraz p. Małgorzaty Goździeckiej. Przedstawiane projekty były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na wydarzenie zaproszeni byli uczniowie klas drugich oraz Pani Dyrektor Aleksandra Opłatowska, Pani Dyrektor Grażyna Klimczak, Pan Dyrektor Maciej Mamiński.
Grupy zaprezentowały projekty na następujące tematy:
-Matematyka w sztuce,
-Matematyka w przyrodzie,
-Manipulacja w reklamie komercyjnej,
-Negatywny wpływ napojów energetyzujących na zdrowie młodzieży.

Następnie młodsi uczniowie dostali czas na zwiedzanie stoisk, które były uzupełnieniem przygotowanych prezentacji.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria139a]

Autorka tekstu: Natalia Kędzierska

Opracował: Paweł Rogowski IID

8 listopada 2012
Prezentacja projektów unijnych
Dnia 26 października 2012r odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych z biologii i chemii, przygotowanych przez uczniów klas trzecich gimnazjum pod opieką Pani Anny Komorowskiej i Pani Doroty Sobajdy. Przedstawiane projekty były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Aleksandra Opłatowska, Pani Dyrektor Grażyna Klimczak, a także uczniowie klas drugich gimnazjum i opiekująca się klasami kadra pedagogiczna.

W pierwszej części spotkania zostały zaprezentowane projekty na następujące tematy:

- Zwierzęta w Łódzkim ZOO.
- Papieros-cichy zabójca człowieka.
- Higiena i choroby jamy ustnej.
- Wpływ wybranych leków na organizm człowieka.

W drugiej części uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zwiedzania stoisk, które były uzupełnieniem przygotowanych prezentacji.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria139]


7 listopada 2012
Terenowa integracja nauczyciel - rodzic - uczeń
W sobotę 22 września 2012 r. odbyło się spotkanie pod hasłem "Terenowa integracja nauczyciel - rodzic - uczeń". Spotkanie miało charakter zajęć terenowych, których celem było zdobycie umiejętności rozpoznawania charakterystycznych gatunków drzew i krzewów krajowy oraz przybliżenie młodzieży wiedzy na temat właściwości leczniczych i kulinarnych tych roślin.

W zajęciach licznie wzięli udział uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Na zajęciach uczniowie zebrali materiał roślinny do opracowywanego zielnika. Otrzymali również interesujące informacje o wartościach zdrowotnych poznanych roślin.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria138]


6 listopada 2012
Biegi sztafetowe naszych reprezentantów
Reprezentacja Gimnazjum nr 34 startowała w sztafetowych biegach przełajowych w Parku 3 Maja. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a chłopcy ósme.
Sztafeta dziewcząt: Małgorzata Kiełbasa, Kinga Sierakowska, Nina Kaczor, Joanna Jastrzębska, Monika Sobutka, Nikol Czajka, Magdalena Czech, Katarzyna Galas, Aleksandra Jonczyk, Anna Kudelska.
Sztafeta chłopców: Oskar Ostojski, Bartłomiej Morzyszek, Kacper Fibak, Maciej Karpiński, Mateusz Frontczak, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Kuleszka, Krzysztof Edyko, Krzysztof Pabińczyk, Marcin Morawski.
Opiekun reprezentacji: Tomasz Więckowski
Opracowała: Agnieszka Kuczmera

5 listopada 2012
Trzecie miejsce naszej drużyny
Drużyna Gimnazjum nr 34 zajęła trzecie miejsce w rejonowym turnieju piłkarskim dziewcząt w rywalizacji upowszechnienia kultury fizycznej.
Angelika Stańdo, Natalia Nowakowska, Małgorzata Bialik, Oliwia Wilczek, Ala Cienkowska, Angelika Kusiak, Ania Karpińska, Jola Dyrała, Iza Włodarek, Sandra Michalska, Martyna Pawlik, Patrycja Siodłowska, Natalia Szymczak.
Opiekun: Łukasz Szadkowski
Opracowała: Agnieszka Kuczmera

22. października 2012
Wycieczka klas 3 do Warszawy
22. października klasy trzecie pod opieką p. Bożeny Woch-Żyszkiewicz i p. Ilony Krotoszyńskiej wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie podzieleni na dwie grupy zwiedzili Sejm i Senat oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zadowoleni z całodziennej wycieczki i bogatsi w nowe wiadomości, wróciliśmy do Łodzi ok. godziny 19.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria137a]Autorka tekstu: Natalia Kędzierska

Opracował: Paweł Rogowski IID

5 pażdziernika 2012
Otrzęsiny klas pierwszych
5. Października odbyły się OTRZĘSINY KLAS I. Co roku starsi koledzy z klasy drugiej organizują różnego rodzaju zabawy dla pierwszoroczniaków, aby Ci stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjum.
Hasłem tegorocznej imprezy było „W 90 minut dookoła świata”.

Oto konkurencje, przygotowane przez klasy IIC i IIG:

- wybranie państwa, którego nazwa zaczynała się od litery przypisanej ich klasy, - udekorowanie drzwi klasy w charakterystyczny dla tego kraju motyw, - ubranie się w strój w barwach flagi wybranego państwa, - opracowanie prezentacji, uwzględniającej podstawowe informacje o kraju, - przebranie wychowawcy w strój ludowy danego kraju, - przygotowanie piosenki w języku wyznaczonego kraju, - przygotowanie narodowego smakołyku,

- wykonanie charakterystycznego nakrycia głowy,

- przygotowanie układu tanecznego do muzyki wskazanego kraju,

- stworzenie pojazdu, którym wyruszyli w tę niezwykłą podróż

Najlepszą klasą okazała się 1c. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że pierwszakom podobała się zabawa i na długo zapadnie w ich pamięci.

Imprezę prowadziła p. Halina Ginter. Konkurencje oceniało Jury: p. Wanda Cholewa- pedagog szkolny, p. Monika Kacak - psycholog szkolny,
p. M. Maminskim- z-ca dyr. do spraw gimnazjum, p. Beata Wojciechowska- nauczycielka j.angielskiego oraz Krzysztof Guzenda wiceprzewodniczący szkoły.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria137]

autorki tekstu: Natalia Kędzierska i Maria Kąpa III G
autorki zdjęć: Natalia Kędzierska III G i Weronika Feter II C


13 września 2012
13. Dzień miesiąca
13. Września zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie wyglądali inaczej niż zwykle. Mieli za zadanie założyć letnie nakrycie głowy, co zwalniało ich z niezapowiedzianych kartkówek i pytania. Najciekawsze z nich można zobaczyć w naszej galerii.

Zdjęcia z imprezy: [Galeria136]

autorki tekstu: Natalia Kędzierska i Maria Kąpa III G

10 września 2012
Komunikat - nowy plan lekcji
Prosimy zapoznać się z nowym planem lekcji, który obowiązuje od dnia jutrzejszego w naszym gimnazjum.

30 sierpnia 2012
Komunikat - rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Dyrekcja szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w dniu 3 września 2012 o godz. 9.15. Z uwagi na trwający remont nawierzchni przed wejściem głównym szkoły, wszystkie klasy gimnazjalne zbierają się na tyłach budynku szkoły, przy boisku do piłki nożnej.

Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 34
ul. Czajkowskiego 14
92-511 Łódź
tel/fax (42) 673 01 25
email: zsonr1a@widzew.net
NIP: 728-11-59-723
REGON: 001397637
Tel. na pływalnię:
(42) 673 35 77